You are currently viewing Skóra licowa czy zamszowa – którą wybrać?

Skóra licowa czy zamszowa – którą wybrać?

Często dostajemy pytania od Naszych klientek, która skóra jest lepsza? Licowa czy zamszowa? Są to dwa typy skór naturalnych, które głównie używamy w produkcji obuwia damskiego. Przede wszystkim, oba typy skóry są bardzo wytrzymałe. Jednak aby buty służyły nam przez długie lata ważne jest aby zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Zapominanie o regularnym czyszczeniu i impregnacji butów sprawia, że szybko płowieją czy też przemakają.

SKÓRA LICOWA

Skóra licowa ma gładką powierzchnię oraz jest lekko połyskowa. Jednak aby uzyskać taki efekt poddawana jest specjalnej obróbce, pokrywa się ją np. woskiem. Sprawia to, że skóra licowa jest bardziej odporna na zabrudzenia czy też wilgoć. Jednak należy pamiętać, że nie są to kalosze i jak każdą skórę można ją przemoczyć, a nieodpowiednie suszenie np. pod kaloryferem może spowodować, że zniszczymy buty. Skóra licowa częściej wybierana jest w okresie zimowym, ponieważ większość osób twierdzi, że pielęgnacja tej skóry jest łatwiejsza. Ten typ skóry uważany jest jednocześnie za bardziej elegancki, więc jeśli potrzebujesz botków lub kozaków na oficjalne wyjścia czy imprezę firmową to skóra licowa jest idealnym wyborem.

SKÓRA ZAMSZOWA

Skóra zamszowa pokryta jest delikatnymi włoskami. Zaczesując włos w różnym kierunku skóra zmienia nieco swój odcień. W przeciwieństwie do skóry licowej jest ona matowa. Dodatkowo większość osób uważa, że pielęgnacja skóry zamszowej jest bardziej skomplikowana i mniej trwała. Przede wszystkim, nie używamy do pielęgnacji butów zamszowych kremów czy past, jakie używamy w przypadku skóry licowej. Tym sposobem natychmiast zniszczymy buty, a tego byśmy przecież nie chcieli. Sprawdzone preparaty do impregnacji skóry zamszowej mają formę sprayu. Nie zmienią jej wyglądu i ochronią obuwie przed pochłanianiem wilgoci. Niestety wiele osób zapomina, że impregnacja powinna zostać wykonana po każdym czyszczeniu, nie tylko zaraz po zakupie. Do czyszczenia zamszu używa się delikatnych szczoteczek, które można znaleźć w większości sklepów obuwniczych. Wkrótce planujemy je również wprowadzić do sprzedaży w naszym sklepie internetowym 🙂

KTÓRĄ WIĘC SKÓRĘ MAM WYBRAĆ?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Skóra licowa jest gładka i lekko połyskowa. Skóra zamszowa posiada delikatny włos oraz jest matowa. Obie skóry są wytrzymałe i piękne, wszystko więc zależy od twojego gustu. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych wariantów półbutów, botków i kozaków zimowych. Większość naszych wzorów staramy się robić zarówno w skórze licowej i zamszowej.

Dla porównania poniżej przedstawiamy Wam kilka modeli w skórze zamszowej oraz licowej

mokasyny damskie delia

Mokasyny Delia – skóra licowa typu „groszek”

mokasyny damskie delia

Mokasyny Delia – skóra zamszowa

botki damskie clio

Botki Clio – skóra licowa + zmaszowa

botki damskie clio

Botki Clio – skóra zamszowa

kozaki damskie gloisen

Kozaki Gloisen – skóra licowa typu „groszek”

kozaki damskie gloisen

Kozaki Gloisen – skóra zamszowa

Dodaj komentarz